Atılım Havalandırma Line

ATILIM HAVALANDIRMA PROJELENDİRME

Profesyonel bir hizmet sunabilmek için yapılan keşif kadar projelendirme de oldukça büyük önem taşıyor. Mekânların işleyişini en kısa zamanda en iyi performanslarla karşılaştırabilmek için firmanın vizyonu ve misyonu hangi sektörde işleyiş gösterdiği en doğru şekilde bilinmektedir. Atılım Havalandırma projelendirme yaparken ürünlerin ve kullanılan malzemenin sektöre en uygun biçimde olmasına özen gösterir.

Sektöre göre düzenlediği sistemik projelendirme düzeyi ile kullandığı sistemi bağdaştırır. Bu şekilde hem müşterinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hemde projelendirme bazında en pratik çözüme ulaşmış olacaktır. Özellikle bacama sistemleri ile ilgili çalışılan bir mekânda projelendirme yapılırken muhtemel iş alanlarına uygunluğu mutlaka test edilmektedir. Bu şekilde ısı genleşmesini önleyecek ve firma uygunluk seviyesini geçmiş olacaktır.

Endüstriyel bacaların tercih edildiği alanların genel olarak oteller restoranlar olarak belirlendiğinden büyük firmalar ve sanayilerde kullanılmaya uygunluğu belirlenmelidir. Gerekli önlemlerin alındığı bir projelendirme baz alınacaktır.

Fanlar ve iklimlendirme sistemleri için hava akımının ve ortam ısısının doğru değerlendirilmesi için kullanılması muhakkak gereklidir. Atılım Havalandırma sistemik yaklaşırken sıralamayı da keşif yaptığı sıra da belirliyor.

Projelendirme Sıralaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle alanın hangi sektöre göre dizayn edileceği ve materyallerin kullanım alanın genişliğine göre dayanıklılığı belirlenir. Müşterinin istekleri öncelik alınarak projelendirme yapılır. Seçilecek ürün portföyü ile baca sistemleri içerisinde tercih yapılır.

Havalandırma sistemleri daha geniş bir ara alan olduğundan yardımcı ekipmanları belirlenir. Seçim yapıldıktan sonra profesyonel bir ekip tarafından onaylanır. Makine tercihleri ve makine parkurları değişik amaçlar doğrultusunda kullanılacağından sektöre uygun olarak özel üretilebilir.

VRF klima sistemleri projelendirme içerisinde kullanılacak mekânların genişliğine ve ısıtma soğutma yapabileceği en rahat şekilde yerleştirilerek düzenlenir. Şut sistemleri yerleştirilecekse mekânın yoğunluğuna göre büyük veya küçük olarak belirlenir. Çöp şutu özellikle alışveriş merkezi, oteller gibi büyük alanlarda doğru konumlandırılması çok önemlidir. Çamaşır şutları da doğru konumlandırıldığında büyük pratiklik sağlamaktadır.

Projelendirme Nasıl sonuçlandırılır?

Projelendirme amacına ulaştığında yani doğru bir sıralama yapıldığı ve uygulandığı takdirde uygulamaya geçilmek üzere sonuçlandırılır. Bu şekilde hem ekonomik hem pratik çözümlere ulaşılmış olacaktır ve bunun en doğru yanı ise müşteriye istekleri doğrultusunda bir proje sunulmuş olacaktır.

Whatsapp